Kshir Pak Vidhi, Sesa Oil

OLEJEK DO WŁOSÓW — OPAKOWANIE, ZAPACH

Sesa to olejek do włosów zamknięty w bardzo skromnej i (niestety) niezbyt efektownej butelce. Mlecznobiały plastik zamknięty czerwonym, dużym korkiem. Ukłonem w stronę elegancji jest etykieta w kolorze złota. Zapach olejku nie powala na kolana. Jest bardzo silny i ziołowy, a przy tym niezbyt przyjemny. Przy częstym używaniu olejku zapach jest również wyczuwalny na włosach.

OLEJEK DO WŁOSÓW — FORMUŁA I APLIKACJA

Sesa jest olejkiem, który ma półpłynną, niemal wodnistą konsystencję. Trzeba wprawy, aby nałożyć go na włosy bez rozlewania produktu (Sesa Oil nie jest wyposażony w żaden aplikator ani pompkę). Olejek wylewa się na dłoń wprost z butelki i nakłada na włosy oraz skórę głowy.

OLEJEK DO WŁOSÓW — POJEMNOŚĆ I WYDAJNOŚĆ

Sesa Oil ma pojemność 90 ml i powinien wystarczyć na 2 – 3 miesiące używania. Niewprawione w olejowaniu osoby muszą się jednak liczyć z tym, że olejek nie jest wyposażony w żaden aplikator ani dozownik, więc może się rozlewać podczas aplikacji.

Wówczas olejek Sesa niestety szybciej się kończy.

OLEJEK DO WŁOSÓW — DZIAŁANIE:

  • przyspieszenie wzrostu 4
  • przeciw wypadaniu 4,5
  • przeciw wysuszaniu 4
  • dogłębna odbudowa 4
  • działanie upiększające 3
  • ochrona włosów 3
RAZEM 22,5

OLEJEK DO WŁOSÓW — OPIS I SKŁAD

Olejek d włosów Sesa Oil jest kuracją do zadań specjalnych. Sięgają po niego kobity i mężczyźni, którzy mają problemy z łysieniem i wzmożonym wypadaniem włosów. Regularnie stosowany olejek Sesa zagęszcza fryzurę stymulując cebulki i zmuszając kosmyki do wzrostu. Stosując ten indyjski specyfik, można się doczekać wzrostu tzw baby hair, czyli młodych włosków w miejscach, gdzie fryzura zaczęła się przerzedzać.

Olejek Sesa opiera swoje działanie na ajurwedzie, czyli medycynie i filozofii wschodu. Jego skład tworzą indyjskie zioła, proteiny mleka i naturalne olejki. Sztuka odpowiedniego łączenia tych składników nazwana jest w ajurwedzie Kshir Pak Vidhi.

Olejek Sesa nakłada się zarówno na włosy, jak i na skórę głowy. Delikatny masaż wykonywany podczas olejowania włosów ma pobudzić cebulki oraz wzmaga działanie olejków i ziół.

Indyjska kuracja Sesa zawiera olej bringraj i nilibhrungandi, które przyspieszają wzrost włosów oraz zapobiegają wypadaniu kosmyków, działając bezpośrednio na cebulki.

Olejek z kiełków pszenicy to bogactwo witaminy E, która jest niezwykle cenna dla włosów, ponieważ usprawnia procesy zachodzące w tkankach, a przy tym spowalnia procesy starzenia się. Olejek kokosowy stanowi bazę dla indyjskich ziół zawartych w olejku Sesa, a dodatkowo zabezpiecza kosmyki przed zniszczeniem i ochrania przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych. Z kolei olejek sezamowy stanowi bogactwo witamin z grupy B oraz szeregu minerałów, potrzebnych włosom dla prawidłowego i zdrowego wzrostu.

OLEJEK DO WŁOSÓW — SPOSÓB UŻYCIA

Olejek Sesa wciera się w skórę głowy i równomiernie rozprowadza na włosach, a następnie zostawia na kilka godzin lub całą noc. Po upływie tego czasu należy go zmyć delikatnym szamponem pozbawionym SLS, SLES. Olejek do włosów Sesa nie nadaje się niestety do nakładanie na suche włosy po umyciu i wysuszeniu. Dyskwalifikuje go zapach i wodnista konsystencja.