Khadi Pure Ayurvedic Vitalising Hair Oil

OLEJEK DO WŁOSÓW — OPAKOWANIE, ZAPACH

Szklana, prosta butelka, najbardziej elegancka ze wszystkich dostępnych na rynku indyjskiech kosmetyków i olejków. Olejek przeznaczony do regeneracji włosów zapobiega ich wypadaniu. Bardzo intensywny i nieprzyjemny zapach.

OLEJEK DO WŁOSÓW — FORMUŁA I APLIKACJA

Khadi, Pure Ayurvedic Vitalising Hair Oil to bardzo rzadki olej o płynnej konsystencji i miodowo złotej barwie. Wyposażono go w szklaną pipetkę, która niestety jest nieprecyzyjny i nabiera tylko 1/3 objętości zakraplacza. Rzadka konsystencja olejku Khadi, Pure Ayurvedic Vitalising Hair Oil ciężko aplikuje się na skórę głowy i spływa z niej, dopóki nie nabierze się wprawy w olejowaniu włosów.

OLEJEK DO WŁOSÓW — POJEMNOŚĆ I WYDAJNOŚĆ

Olejek ma pojemność 100 ml i wystarczy na długo, ponieważ stosuje się go wyłącznie jako kurację na skórę głowy. Kadi Pure Ayurvedic Vitalising Hair Oil nie nadaje się do codziennego kondycjonowania i stylizacji.

OLEJEK DO WŁOSÓW — DZIAŁANIE

  • przyspieszenie wzrostu 4,5
  • przeciw wypadaniu 4,5
  • przeciw wysuszaniu 4
  • dogłębna odbudowa 4
  • działanie upiększające 3
  • ochrona włosów 3
RAZEM 23

OLEJEK DO WŁOSÓW — OPIS I SKŁAD

Olejek do włosów Khadi, Pure Ayurvedic Vitalising Hair Oil to mieszanka harmonijnie skomponowanych, indyjskiech ziół i naturalnych olejków cenionych przez filozofię i medycynę wschodu – ajurwedę. Produkt ma za zadanie powstrzymać wypadanie włosów i pobudzic je do wzrostu. Zioła typu brahmi, bhringraj i amla od wieków wykorzystywane są w pielęgnacji włosów i skóry głowy, a także do leczenia wszelkich schorzeń. Dla hindusów są one święte. Aby wyciągi z nich w pełni uwolniły swoje właściwości, są moczone w naturalnych olejkach – to do nich uwalniają swoje cenne składniki. W produkcie Khadi Pure Ayurvedic Vitalising Hair Oil amla, brahmi i bhringraj są wspierane przez więcej niż jeden olejek. Odnajdziemy tu zatem olejek sezamowy (chroni włosy i zapobiega utracie wody), kokosowy (świetnie nabłyszcza, pomaga odbudować strukturę włosów), rycynowy (wspomaga wzrost i dba o odcień włosów), rozmarynowy (pobudza wzrost włosów, działa antyseptycznie, łagodzi podrażnienia, ma działanie antybakteryjne), olej z nasion marchwi (opóźnia procesy starzenia się włosów). Khadi, Pure Ayurvedic Vitalising Hair Oil powstał po to, aby wzmocnić cebulki, pobudzić mikrokrążenie w skórze i wspomóc wzrost włosów, oraz powstrzymać ich wypadanie. Olejek świetnie sprawdza się w tej roli.

Nie nadaje się jednak jako ochronna odżywka bez spłukiwania. Jest zbyt rzadki a poza tym – bardzo nieprzyjemnie pachnie.

OLEJEK DO WŁOSÓW — SPOSÓB UŻYCIA

Khadi, Pure Ayurvedic Vitalising Hair Oil należy wmasować we włosy i skórę głowy na 2 godziny przed myciem włosów. Należy pamiętać, aby zużyć około 5 ml olejku – większa ilość może przeciążyć włosy. Przy wyjątkowo zniszczonych włosach można zostawić olejek Khadi na całą noc, a dopiero rano umyć głowę.