Olejowanie włosów to zabieg, który wymaga jednej, prostej czynności: nałożeniu na włosy olejku, odpowiednio dobranego do porowatości twoich włosów.

Olejowanie włosów jest bardzo popularne w krajach orientu – taki zabieg można sobie wykonać w każdym dbającym o renomę zakładzie fryzjerskim.

O wiele bardziej komfortową formą olejowania jest po prostu wykonanie go w zaciszu własnego domu. Jest to niezwykle prosta czynność, która może stać się rytuałem nie tylko upiększającym włosy, ale również chwilą relaksu po ciężkim tygodniu lub dniu.

Olejowanie włosów można wykonać na kilka sposobów. Generalnie obowiązuje jedna, prosta zasada: im dłużej trzyma się olej na włosach, tym lepiej. Jeśli masz wyjątkowo zniszczone włosy lub zmagasz się z wypadaniem kosmyków, nie możesz pomijać skóry głowy podczas olejowania i zawsze będzie lepiej dla twoich włosów, jeśli będziesz wykonywała olejowanie połączone z masażem skalpu. W innych przypadkach, chcąc delikatnie odżywić włosy, zabezpieczyć je przed zniszczeniem, zadbać o ich łuski i zapewnić odpowiedni poziom nawilżenia, sprężystość i blask – możesz wybierać każdy inny rodzaj olejowania (istnieją takie, które nie wymagają nakładania olejku na skórę głowy).

Oto najpopularniejsze sposoby olejowania włosów:

 1. Olejowanie na noc – polega na nałożeniu olejku na suche lub lekko zwilżone włosy, wmasowaniu go w pasemka i skórę głowy i pozostawieniu na noc. Rano olejek należy zmyć delikatnym szamponem.
 2. Olejowanie kilkugodzinne – to skrócona „wersja” olejowania na noc. Wszystko odbywa się tak samo, skracamy jedynie czas trzymania oleju na włosach. W zależności od tego, jaką ilością czasu dysponujesz, możesz pozostawić olejek na włosach przez 30 minut, godzinę, dwie, kilka… Zawsze po olejowaniu włosów i skóry głowy należy zmyć olejek.
 3. Olejowanie na odżywkę – polega na dodaniu kilka kropli olejk do odżywki do włosów, czyli nałożeniu go do spółki z innym produktem pielęgnacyjnym.
 4. Olejowanie po myciu włosów – polega na tym, że olejek do włosów nakłada się na pasemka od połowy ich długości i pozostawia na włosach. Ułatwia to modelowanie fryzury i zabezpiecza przed wysokimi temperaturami podczas suszenia.
 5. Olejowanie na sucho – olejek do włosów nakłada się wówczas na suche włosy (również od połowy długości lub wyłącznie na same końce). Olejku nie zmywa się, tylko pozostawia na włosach, aby zadziałał jak serum nabłyszczające i upiększające włosy.
 6. Olejowanie na mgiełkę – bardzo delikatna forma odżywienia włosów, która polega na zmieszaniu oleju z wodą lub ziołowym naparem i przelaniu do buteleczki z atomizerem. Mieszanką zrasza się włosy w każdej dogodnej chwili. Można to robić kilkukrotnie w ciągu dnia.

Jak działa na włosy olejowanie?

Olejowanie włosów jest lepsze od ogólnie dostępnych w drogeriach maseczek i odżywek. Żaden inny produkt nie zapewni włosom tak dogłębnej regeneracji jak olejek. Odpowiednio dobrany do porowatości olej może zdziałać cuda i zażegnać wszelkie problemy z włosami. Regularnie wykonywane olejowanie włosów jest w stanie:

 • wydobyć intensywny kolor włosów
 • zapobiec wypadaniu
 • zapobiec utracie gęstości
 • nawilżyć włosy
 • spowolnić starzenie się włosów
 • spowolnić siwienie włosów
 • przyczynić się do szybszego wzrostu włosów
 • wzmocnić witalność włosów
 • zatrzymać kruchość i zabezpieczyć końcówki przed zniszczeniem
 • wyregulować procesy zachodzące na powierzchni skóry głowy
 • wzmocnić cebulki
 • zatrzymać przetłuszczanie się włosów
 • zatrzymać wysuszanie się skóry głowy
 • zabezpieczyć przed wysokimi temperaturami
 • zagwarantować włosom piękny wygląd i miękkość

Olejowanie włosów powinno być wykonywane przynajmniej raz w tygodniu. Warto nałożyć wówczas olejek nie tylko na włosy, lecz również na skórę głowy.

Olejek do włosów jest produktem wielozadaniowym i wszechstronnym. Zastąpi z powodzeniem wiele kosmyków. Wiele kobiet, która wypróbowało olejki do włosów stosuje je zarówno jako kurację do włosów i skalpu, i jednocześnie nakłada je podczas codziennej stylizacji włosów, jako odżywkę kondycjonującą włosy, jako serum na końcówki i preparat nabłyszczający. Olejek do włosów to wiele kosmetyków w jednym.