Davines masło do włosów Authentic Replenishing Butter. Odżywcze masło do ciała i włosów

OLEJEK DO WŁOSÓW — OPAKOWANIE, ZAPACH

Olejek w formie masła do włosów Davines Authentic Replenishng Butter to produkt zamknięty w szklanym, rustykalnym, ale urokliwym słoiku z monochromatyczną, schludną naklejką i nakrętką ozdobioną motywami roślinnym. Słoiczek jest bardzo ładny i z pewnością ozdobi każdą łazienkę. Produkt ma urzekający zapach. Wyraźnie wyczuwa się w nim nuty cytrusowe, a także różę i neroli oraz orzeźwiający eukaliptus.

OLEJEK DO WŁOSÓW — FORMUŁA I APLIKACJA

Davines Authentic Replenishng Butter ma stałą konsystencję jak niemal wszystkie olejki przeznaczone do włosów o niskiej porowatości. Gęsty olejek ogrzewa się w zetknięciu ze skórą. Przed aplikacją na włosy najlepiej ogrzać go chwile w dłoniach, aby przybrał półpłynną konsystencję.

OLEJEK DO WŁOSÓW — POJEMNOŚĆ I WYDAJNOŚĆ

Davines Authentic Replenishng Butter ma pojemność 200 ml. Gdyby stosować go wyłącznie na włosy – byłby wydajny. Masełko można jednak również nakładać na ciało i twarz, z tego względu niezwykle szybko się kończy.

OLEJEK DO WŁOSÓW — DZIAŁANIE:

  • przyspieszenie wzrostu 0
  • przeciw wypadaniu 2
  • przeciw wysuszaniu 4
  • dogłębna odbudowa 4
  • działanie upiększające 4
  • ochrona włosów 4
RAZEM 18

OLEJEK DO WŁOSÓW — OPIS I SKŁAD

Davines Authentic Replenishng Butter składa się z substancji, które są niemal w 100% pochodzenia naturalnego. Jego zadaniem jest odżywienie i regeneracja skóry oraz włosów. Olejki eteryczne naturalnego pochodzenia sprawiają, że po aplikacji włosy długo roztaczają piękny zapach.

Oprócz składników zapachowych Davines Authentic Replenishng Butter zawiera substancje aktywne, do których należą naturalne olejki, m.in.: masło shea, olejek jojoba, olejek sezamowy oraz olejek z krokosza barwierskiego. Warto opisać ich działanie na włosy:

  • masło shea – to ono stanowi główny składnik produktu Davines i to od niego zależy stała konsystencja kosmetyku. Masło shea regeneruje i odżywia włosy, a jednocześnie chroni je przed niszczącym działaniem atmosfery.
  • olejek sezamowy – zapobiega wysuszaniu włosów i skóry, spowalnia procesy starzenia się
  • olejek jojoba – jest w stanie przyspieszyć wzrost włosów, pobudza odnowę komórkową i równoważy procesy zachodzące na skórze dzięki zawartości skwalanu
  • olejek z krokosza barwierskiego – bardzo ekskluzywny olejek, ceniony za właściwości odmładzające. Ochrania włosy i skórę, zapobiega utracie wilgoci. Uelastycznia i nadaje sprężystości pasemkom.

Naturalne olejki zwarte w masełku do włosów Davines oraz bezpieczny pozbawiony parabenów i substancji komedogennych, oraz silikonów skład pozwala na aplikację produktu zarówno na włosy jak i na skórę głowy. Dzięki temu panie o włosach niskoporowatych mogą śmiało sięgać po masło Davines, aby zafundować swoim kosmykom odżywienie i regenerację. Wybierając produkt do włosów Davines, należy liczyć się jednak z tym, że nie jest on odpowiedni do każdego rodzaju włosów.

OLEJEK DO WŁOSÓW — SPOSÓB UŻYCIA

Authentic Replenishing Butter można nakładać na suche włosy przed myciem – pozostawiając na włosach na 5 minut i zmywając delikatnym szamponem. Produkt Davines można też wykorzystać do całonocnego olejowania włosów i zaaplikować na skórę głowy oraz kosmyki pozostawiając go na całą noc na włosach, po czym zmyć dopiero rano.